Stoisko promujące ideę ekonomii społecznej

by admin

Podczas Dożynek Gminnych w Kostarowcach – imprezy, która miała miejsce 8 września 2019 r., w ramach projektu „Przepis na ekonomię społeczną” zorganizowane zostało stoisko promujące ideę ekonomii społecznej.

Organizacja stoiska miała na celu szeroko rozumianą promocję idei ekonomii społecznej podczas dużej regionalnej imprezy. Do promocji w formie stoiska zaproszone zostały działające w okolicy przedsiębiorstwa społeczne. Wszyscy zainteresowani mogli zapoznać się z udostępnionymi publikacjami i materiałami informacyjnymi. Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z realizacji zadania.

Inicjatywa „Przepis na ekonomię społeczną” jest współfinansowana ze środków przekazanych przez Operatora Programu Grantowego w ramach projektu „Podkarpacki Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Zaproszenie do współuczestniczenia w organizacji Dożynek Gminnych

by admin

Zaproszenie do współuczestniczenia w organizacji Dożynek Gminnych poprzez przygotowanie stoisk informacyjno – promocyjnych.

 

Ochotnicza Straż Pożarna w Strachocinie zaprasza wszystkie podmioty ekonomii społecznej do współorganizacji 8 września 2019r. stoisk informacyjno – promocyjnych prezentujących produkty i usługi przez Państwa oferowane.

Stoiska są jednym z zadań zaplanowywanych w ramach projektu „PRZEPIS NA EKONOMIĘ SPOŁECZNĄ” finansowanego ze środków przekazanych przez Operatora Programu Grantowego w ramach projektu „Podkarpacki Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

W bieżącym roku Święto Plonów jest organizowane w Kostarowcach. Dożynki gminne, to z coroczna impreza, licznie odwiedzana głownie przez mieszkańców gminy Sanok. Podczas dożynek swoje wyroby prezentują m.in. Koła Gospodyń Wiejskich odbywają są występy kapel dożynkowych oraz konkurs wieńca. Z naszych obserwacji wynika, że imprezę odwiedza średnio 1000 osób. Relacje z dożynek są zwykle zamieszczane na stronach internetowych różnych gminnych podmiotów i w lokalnych mediach.

Organizacja stoisk informacyjno – promocyjnych będzie miała na celu szeroko rozumianą promocję idei ekonomii społecznej podczas dużej regionalnej imprezy.

Na zgłoszenia (telefoniczne, e-mailowe lub osobiste) czekamy do 7.09.2019r.

Nr telefonu: 609 693 368

E-mail: strachocina.osp@gmail.com

Zaproszenie na stoisko informacyjno-promocyjne

by admin

Wszystkich zainteresowanych informacjami na temat ekonomii społecznej zapraszamy na stoisko informacyjno-promocyjne, które będzie zorganizowane 8 września br. w Kostarowcach podczas Dożynek Gminnych. Podczas imprezy będzie można zapoznać się również z funkcjonującymi w okolicy podmiotami ekonomii społecznej.

 

Inicjatywa „Przepis na ekonomię społeczną” jest współfinansowana ze środków przekazanych przez Operatora Programu Grantowego w ramach projektu „Podkarpacki Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Mieszkańcy Strachociny uczcili 650-lecie powstania swojej wsi

by admin

Mijający weekend należał do wyjątkowych. Wszystko za sprawą 650-lecia istnienia królewskiej wsi Strachocina.

Pierwszy dzień świętowania rozpoczął przemarsz Orkiestry Dętej PGNiG przez wioskę do Sanktuarium św. Andrzeja Boboli. Tam ksiądz prałat Józef Niżnik odprawił wraz z innymi kapłanami uroczystą mszę świętą. Kolejno, w Szkole Podstawowej w Strachocinie, miała miejsce część artystyczno-historyczna, którą poprzedziło wprowadzenie sztandarów oraz wspólne odśpiewanie hymnu narodowego. Wcześniej chętni mogli skorzystać z symulatora zderzeń.

Sobotnią uroczystość poprowadził dyrektor Andrzej Cecuła, zaś gości powitała Anna Hałas, wójt gminy Sanok.

Swoją obecnością zaszczycili m.in.: ks. prałat Józef Niżnik, kustosz Sanktuarium św. Andrzeja Boboli wraz z kapłanami, Piotr Uruski, poseł na Sejm RP, Maria Kurowska, członek Zarządu Województwa Podkarpackiego, Adam Drozd, przewodniczący Komisji Karpackiej Sejmiku Podkarpackiego, Stanisław Chęć, starosta powiatu sanockiego i Janusz Cecuła, jego zastępca, Marek Hanus, dyrektor Oddziału PGNiG w Sanoku, Krystian Liszka, dyrektor Oddziału GAZ-SYSTEM w Tarnowie wraz z delegacją, Mieczysław Kawecki, członek Rady Nadzorczej PGNiG w Warszawie, Łukasz Cichocki, kierownik PMG w Strachocinie, Tadeusz Wojtas, przewodniczący Rady Gminy w Sanoku, Paweł Wdowiak, zastępca wójta oraz radni i sołtysi z gminy Sanok.

Historię Strachociny przybliżyła sołtys Jadwiga Skiba. Z okazji wyjątkowego jubileuszu na jej ręce wędrowały kwiaty, grawertony i upominki.

– Zaprosiliśmy Państwa do Strachociny, która świętuje 650-lecie nadania aktu lokacyjnego przez króla Kazimierza Wielkiego – mówiła sołtys Skiba. – Podjęliśmy się trudu upamiętnienia tego wydarzenia, mając na uwadze historię i szacunek dla mieszkańców wsi, którzy żyli przed nami. Warto jest powracać do korzeni, bo bez tego stajemy się coraz słabsi i ubożsi.

Sołtys Jadwiga Skiba podziękowała sponsorom, którymi byli: Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo Oddział w Sanoku, Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM, Powiat Sanocki oraz osobom, dzięki którym możliwe było zorganizowanie obchodów.

Po wystąpieniach gości na uczestników czekała część artystyczna przygotowana przez uczniów i nauczycieli miejscowej szkoły, którzy montażem słowno-muzycznym przybliżyli bogatą historię Strachociny. Na scenie wystąpił również Zespół Tańca Ludowego „Sanok” oraz Orkiestra Dęta PGNiG w Sanoku. Goście mogli także obejrzeć wystawę przedstawiającą najważniejsze wydarzenia z historii miejscowości oraz archiwalne zdjęcia. Na zakończenie uroczystości na wszystkich czekał smaczny poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Strachocinie.

Drugi dzień świętowania obfitował natomiast w rozrywkę. Na boisku przy starej szkole podstawowej organizatorzy przygotowali festyn rodziny, podczas którego na dzieci czekało wesołe miasteczko a starsi mogli obejrzeć przepiękny obrzęd wesela strachockiego. Uczestnikom do tańca przygrywał Regionalny Zespół Ludowy „Ziemia Sanocka” z Nowosielec, Kapela Ludowa „Kamraty” oraz Kapela Podwórkowa „Biesiada”. Obchody 650-lecia Strachociny zakończyła zabawa pod gwiazdami.

Jubileusz 650-lecia Strachociny

by admin

Realizacja cyklu wykładów pn. Święty Andrzej Bobola – patron Polski ze Strachociny

by admin

Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Św. Katarzyny zakończyła projekt pn. „Realizacja cyklu wykładów pn. Święty Andrzej Bobola – patron Polski ze Strachociny”. 

Celem projektu było zorganizowanie cyklu wykładów popularno- naukowych o Świętym Andrzeju Boboli. Wykłady realizowane były każdego 16 dnia miesiąca od czerwca 2018 do listopada 2018 roku. Projekt został dofinansowany w kwocie 7 tys. zł z Funduszu Wspierania Inicjatyw Lokalnych w Operatorze Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.

Strony:1234567...14»