Kolejne szkolenia strażaków OSP

by Admin

DSCF1578W lutym odbyły się kolejne szkolenia dla strażaków OSP. Komenda Powiatowa PSP w Sanoku zorganizowała szkolenie z zakresu ratownictwa technicznego a także wyjazd na ćwiczenia w komorze dymowej uzupełniające szkolenie podstawowe w Nisku.

Szkolenie z ratownictwa technicznego odbyło się na terenie KP PSP w Sanoku i wzięło w nim udział kilkudziesięciu strażaków z terenu całego powiatu sanockiego w tym dwóch druhów z naszej OSP. Szkolenie rozpoczęło się od zajęć teoretycznych, czyli wykładów, prezentacji, które później były wykorzystywane w zajęciach praktycznych z użyciem specjalistycznego sprzętu hydraulicznego. Całość zakończono egzaminem.

Również w tym miesiącu czterech druhów z naszej jednostki odbyło ćwiczenia w komorze dymowej. Ćwiczenia polegały na przejściu ciasnego labiryntu w zadymionym pomieszczeniu przy ograniczonej widoczności z użyciem aparatów oddechowych i miały na celu sprawdzenie predyspozycji ratowników do podejmowania działań w warunkach trudnych i stresowych.

Z naszej jednostki udział w szkoleniach brali:

Ratownictwo techniczne – Marcin Wierzganowski, Maciej Kwolek

Komora dymowa – Marek Buczek, Michał Radwański, Maciej Kwolek, Marcin Wierzganowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *