Zmiana w uprawnieniach dla kierowców OSP

by Admin

Obraz 021Nowe zasady nabywania uprawnień przez kierowców pojazdów uprzywilejowanych obowiązują od dnia 19 stycznia 2013 r. i mają zastosowanie wobec tych osób, które chcą być kierowcami pojazdów uprzywilejowanych OSP, a które to osoby do dnia 18 stycznia 2013 r. takich uprawnień nie nabyły.

Kierowcy, którzy uzyskali wcześniej te uprawnienia muszą pamiętać, że aby je zachować konieczne jest, by posiadane zaświadczenie wydane w trybie określonym w art. 95a ust. 1 pkt 2 i ust. 2 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym w ciągu 6 miesięcy (tj. do 19 lipca 2013 r.) wymienić na zezwolenie, o którym mowa w art. 106 ust. 1 pkt 5 ustawy o kierujących pojazdamiDecyzje takie wydaje starosta powiatowy

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *