II Manewry Ratowniczo-Medyczne jednostek KSRG

by admin

manewry020

fot. OSP Niebieszczany

Już po raz drugi uczestniczyliśmy w Manewrach Ratowniczo-Medycznych jednostek KSRG, zorganizowanych przez Dream-Team z Rzeszowa oraz OSP Niebieszczany.

Impreza odbyła się w dniu 21 lipca 2013r. Celem wspólnego spotkania było przede wszystkim doskonalenie wiedzy i umiejętności z zakresu ratownictwa medycznego. Wśród uczestników były osoby które ukończyły kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, ale również takie które dopiero zaczynają szkolić się w tym temacie. Szczególnie dla „nowicjuszy” były to bardzo cenne lekcje.

Większość ćwiczeń odbywała się na boisku sportowym i była podzielona n 6 stacji, w których ćwiczyliśmy różne scenariusze. Natomiast po posiłku ok 15.00 jednostki udały się pod budynek Domu Kultury gdzie studenci ratownictwa medycznego z Uniwersytetu Rzeszowskiego przygotowali symulację wypadku masowego. Całość imprezy zakończył wspólny grill.

Comments are closed.