Pożar w Strachocinie

by admin
DSC_0058

fot. OSP Strachocina

W dniu 24.07.2013r. o godz.8.30 zostaliśmy wezwani do pożaru budynku gospodarczego w Strachocinie. Po przybyciu na miejsce podano natychmiast dwa prądy wody, jeden w natarciu a drugi w obronie budynku mieszkalnego który znajdował się w odległości zaledwie kilku metrów.

 

Budynek w błyskawicznym tempie został objęty ogniem i stwarzał duże zagrożenie dla kilku innych obiektów w sąsiedztwie. W ostatniej chwili na miejsce zdarzenia dotarły trzy zastępy z JRG w Sanoku gdyż kończyła się woda. Później dotarły także jednostki OSP z Kostarowiec, Bażanówki i Jaćmierza. W trakcie działań drugi zastęp naszej OSP zabezpieczył źródło poboru wody z pobliskiego stawu. Pozwoliło to na zintensyfikowanie działań w natarciu i ugaszenie ognia. Nieszczęśliwie zdarzenie miało miejsce u naszego dh Łukasza Borczyka i tylko jego przytomne zachowanie pozwoliło na szybką reakcję. Mimo wszystko nasz kolega poniósł duże straty, ponieważ w spalonym budynku przechowywał materiały które miały służyć do remontu domu. Oprócz tego zniszczeniu uległa elewacja budynku oraz dach który był w trakcie wymiany.

Comments are closed.