Przybyło ratowników OSP

by admin

DSC02907W dniu 27.09.2014r. w Kostarowcach druhowie i druhny jednostek OSP z terenu Gminy Sanok zakończyli kurs podstawowy na Strażaka-Ratownika egzaminem końcowym. W szkoleniu brało udział ok. 70 osób w tym 8 druhów z naszej jednostki.

Szkolenie, które rozpoczęło się 02 września zorganizowała i prowadziła Komenda Powiatowa PSP w Sanoku. Dzięki temu szkoleniu na terenie całej Gminy Sanok przybyło mnóstwo wyszkolonych ludzi, którzy nie tylko wzmocnią siłę bojową swoich jednostek, ale także bezpieczeństwo mieszkańców.

W pierwszej części egzaminu końcowego strażacy pisali test składający się z 30 pytań, obejmujący szeroki zakres wiedzy pożarniczej. W drugiej z kolei poszczególne jednostki zostały przydzielone do kilku symulowanych zdarzeń. Po szczegółowym ich omówieniu, jednostki udały się na teren Spółdzielni Rolniczej „Rozwój” w Kostarowcach, gdzie druhowie w praktyce realizowali ustalony wcześniej scenariusz działań. Dla utrudnienia chłopakom zadania, zakres działań był często zmieniany. Na bieżąco strażacy z JRG w Sanoku tworzyli nowe sytuacje, które mogą zaistnieć w rzeczywistości, co nie raz zmieniało całkowicie plan przyjętych działań. Mimo wszystko panowie i panie z OSP wybrnęli cało z sytuacji i pozytywnie zakończyli egzamin.

Wszystkim którzy ukończyli Kurs Podstawowy serdecznie gratulujemy.

 

Galeria zdjęć:

Część 1

Część 2

Comments are closed.